پی پال (PayPal) یکی ار بزرگترین سیستم های پرداختی بین المللی است که ارسال و دریافت وجه از طریق اینترنت را فراهم کرده است و میلیون‌ها کاربر در سرتاسر دنیا در اختیار دارد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های انتقال وجه در پی پال بپردازیم. توجه داشته باشید که موارد زیر مربوط به حساب های ششخصی پی پال است و در مورد حساب های تجاری پی پال تفاوت هایی وجود دارد که در مقاله های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

وقتی از طریق حساب شخصی پی پال خود پول ارسال یا درخواست می کنید، می توانید انتخاب کنید که پرداخت «Friends and Family» باشد یا «Goods and Services».

کارمزد انتقال وجه از طریق پی پال به این موارد بستگی دارد:

_کشور حساب حساب گیرنده

_روش پرداختی شما

_مقدار تراکنش

_کارمزد تبدیل ارز حساب مبدا به ارز حساب مقصد

در صورتی که تراکنش را به عنوان ارسال برای Friend And Family انجام دهید، کارمزد تراکنش کمتر خواهد بود.در این روش، پرداخت ها را می توان به هر کسی در ایالات متحده به صورت رایگان (از حساب بانکی یا PayPal خود) انجام داد و اگر به صورت بین المللی پول ارسال می کنید، ممکن است هزینه تراکنش معادل 5 درصد از مبلغ ارسال (تا حداکثر 4.99 دلار آمریکا) از شما دریافت شود.

روش پرداخت به صورت Friend or Family :

1_ وارد اکانت پی پال خود شوید

2_ روی Send & Request کلیک کنید

3_ در بخش Send money ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه گیرنده را وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

4_ گزینه Sending to a friend را انتخاب کنید

5_ مقدار را وارد کرده و ادامه را کلیک کنید. واحد پول محل شما باید از قبل از فهرست کشویی انتخاب شود و در صورت نیاز میتوانید در قسمت Note یادداشتی برای گیرنده ارسال کنید.

_در برخی از کشورها گزینه Friend And Family فعال نیست

محدودیت های ارسال پول به ایران با پی پال

همانطور که احتمالا مطلع هستید به دلیل تحریم هایی که علیه کشور عزیزمان ایران صورت گرفته است امکان استفاده از پی پال برای کاربران ایرانی مقدور نیست و همچنین اکثر اکانت های پی پال که توسط برخی از شرکت ها ساخته و به فروش میرسند بعد از مدتی دچار مشکل شده و مسدود میشوند که توصیه میکنیم هرگز از این اکانت ها استفاده نکنید چرا که پی پال شدیداً به اکانت هایی که به ایران مرتبط باشند و یا از آی پی ایران استفاده کنند، حساس است، در صورت بلاک شدن، لازم است مدارک هویتی و مکانی از طریق درخواست قبوض تأیید هویت مجدد شود بخاطر همین اکانت بلاک شده کاربران ایرانی، امکان بازگشت بسیار کمی دارد.

اگر شما هم فریلنسر هستید و یا کسب و کاری دارید و درآمد خودتون رو از طریق پی پال دریافت میکنید دلاری شو به شما کمک میکنه تا درآمدتون رو دریافت و با بهترین نرخ نقد کنید.