اگر شما هم برای نقد کردن درآمد ارزی خود، از پی‌پل استفاده می‌کنید یا به دنبال راهی برای نقد کردن درآمدهای ارزی خود هستید، این مقاله را مطالعه کنید. در این مقالعه به طور کامل در مورد پی‌پل و حساب بانکی توضیح می‌دهیم و این دو را باهم مقایسه می‌کنیم.

پی‌پل چیست؟

پی‌پل یک شرکت آمریکایی است که در حوزه مالی فعالیت می‌کند. پی‌پل به عنوان جایگزینی برای روش‌های سنتی انتقال وجه و پرداخت مانند چک، پول نقد و حواله‌ها عمل می‌کند. این شرکت به عنوان یک روش پرداخت برای فروشندگان آنلاین، سایت های حراج و بسیاری از کاربران تجاری دیگر عمل می کند.

پی‌پل این امکان را به شما می‌دهد که هنگام خرید اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین از طریق پی‌پل پرداخت خود را انجام دهید. هنگامی که حساب بانکی و یا کارت اعتباری خود را به حساب پی‌پل خود متصل می‌کنید، می‌توانید از پی‌پل برای خرید آنلاین استفاده کنید. پی پال به عنوان یک واسطه بین بانک شما و فروشگاه‌ها عمل می کند و اطلاعات پرداخت شما را ایمن نگه می دارد.

همچنین می توانید از پی‌پل برای انتقال امن پول به دوستان و خانواده و همچنین دریافت پول از افراد استفاده کنید.

محدودیت های حساب پی‌پل چیست؟

محدودیت‌های حساب، محدودیت‌های موقتی هستند که بر روی حساب اعمال می‌شوند و می‌توانند موجب محدودیت در برداشت، ارسال یا دریافت پول شوند. داشتن محدودیت در حساب کاربری الزاما به این معنی نیست که شما کار اشتباهی انجام داده‌اید و گاهی برای حفظ امنیت حسابتان است.

برخی عواملی که باعث محدودیت حساب پی‌پل می‌شود:

 • اگر پی‌پل احتمال دهد که به حساب شما نفوذ شده است، برای حفظ امنیت اکانت شما، آن را محدود می‌کند و به شما ایمیل ارسال می‌کند.
 • بانکی که شما از آن دبیت کارت یا کردیت کارت گرفته‌اید، اعلام کند شما از راه غیرمجازی درآمد دارید.
 • واریز مبالغ بالا به حساب شما پس از ایجاد حساب
 • توهین به کارکنان و پشتیبانان پی‌پل
 • استفاده از اکانت وریفای نشده
 • ارائه اطلاعات غلط و جعلی مانند آدرس، شماره تماس و ... .
 • تلفنی که در پی پال ثبت می‌کنید، قبلا برای ایجاد حساب پی پال دیگری ثبت شده باشد.
 • مطالبی در مکان‌های عمومی علیه پی پال، منتشر کنید.
 • مشخصات فردی و آدرس شما بسیار شبیه به اکانت دیگری باشد.
 • اطلاعات خواسته شده از جانب پی پال را در اختیار آن قرار ندهید.
 • از VPN استفاده کنید و پی‌پل این موضوع را متوجه شود.
 • تراکنش بیش از 2500 دلار طی 24 ساعت‌
 • تراکنش مالی بسیار بالا که موجب شود پی پال به شما مشکوک به کلاهبرداری شود.
 • انتشار مطالب علیه پی‌پل


حساب بانکی بین‌المللی

یکی دیگر از راه‌های نقد کردن درآمد ارزی، افتتاح حساب بانکی است. شما می‌توانید با افتتاح حساب بانکی و دادن اطلاعات حساب خود به شرکت‌ها، درآمد خود را به امن‌ترین شیوه ممکن دریافت کنید و نگران بسته شدن حساب خود نباشید. اگر حساب بانکی شما گردش مالی کافی داشته باشد، شما می‌توانید کردیت کارت یا دبیت کارت دریافت کنید.


بانک‌های بین‌المللی قوانین خاصی برای افتتاح حساب بانکی دارند. برای افتتاح حساب بانکی باید از قوانین و مقررات بانک و کشور مورد نظر، آگاه باشید. بهترین گزینه برای شهروندان ایرانی کشورهایی هستند که با ایران مناسبات اقتصادی دارند.


افتتاح حساب در برخی از کشورها مانند لیتوانی، لهستان، پرتقال و … تنها با ارائه پاسپورت انجام می‌شود. ممکن است حتی قوانین بانکی در کشورها با هم متفاوت باشند. ترجیحا بانکی را انتخاب کنید که قوانین نزدیکی به بانک‌داری در ایران داشته باشد.

از مزایای حساب بانکی می‌توان به کارت‌های نقدی و اعتباری، بانکداری الکترونیکی و همراه‌بانک اشاره کرد.

شما با استفاده از حساب بانکی :

 • انتقال وجه به حساب‌های بین‌المللی را دارید.
 • هیچ محدودیتی برای موجودی، واریز، برداشت و انتقال وجه ندارید.
 • شماره‌ی حساب بین‌ المللی  (IBAN)
 • امکان مدیریت حساب از طریق موبایل‌بانک
 • کنترل حساب توسط خود شخص

حساب بانکی یا پی‌پل

در مورد حساب بانکی و پی‌پل توضیح دادیم. اما در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام یک گزینه بهتر و امن‌تری برای دریافت درآمد ارزیتان است.

از آنجا که پی‌پل یک موسسه مالی و اعتباری است و بانک نیست، نمی‌تواند تضمین کند که در صورت ورشکستی، شما می‌توانید درخواست غرامت دهید. در صورتی که این موسسه ورشکسته شود، نمی‌توانید پولی که در حساب پل‌پل خود دارید را نقد کنید.

اما در حساب‌های بانکی این امکان وجود دارد و در صورتی بانک ورشکسته شود، بانک مرکزی تا میزان مشخصی را تضمین می‌کند و شما می‌توانید در صورت ورشکستگی بانک آن مقدار را از بانک مرکزی دریافت کنید.

در حساب‌هایی که توسط مجموعه دلاریشو و در کشور پرتقال افتتاح می‌شود، بانک مرکزی پرتقال تضمین می‌کند که در صورت ورشکستگی بانک، تا صدهزار یورو به شما غرامت می‌دهد.


اگر در ایران زندگی می‌کنید، هیچ راه قانونی‌ای برای افتتاح حساب پی‌پل، با هویت ایرانی و آدرس ایران وجود ندارد. از آنجایی که پی‌پل یک شرکت آمریکایی است، به دلیل قوانین مالی بین‌المللی و تحریم‌هایی که وجود دارد، ایرانیان ساکن ایران، نمی‌توانند در آن حساب باز کنند. در صورتی که ما برای افراد مختلفی در ایران با آدرس و هویت ایرانی بدون هیچ مشکلی حساب باز کرده ایم.

 در صورتی که از آدرس جعلی برای ساخت حساب پی‌پل استفاده کنید و برای ورود به پی‌پل از VPN استفاده کنید، با توجه به قوانین و محدودیت‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، حساب شما محدود می‌شود.

میزان کارمزد حساب پی‌پل مقدار قابل توجهی است و داشتن حساب بانکی برای فردی که می‌خواهد هر ماه درآمد خود را دریافت کند، مقرون به صرفه‌تر است.

ارزی که در حساب پی‌پل وجود دارد قیمت کمتری از حساب بانکی دارد. زمانی که بخواهید درآمد ارزی خود را نقد کنید، ارزهای پی‌پل با قیمت کمتری از شما خریداری می‌شود.

با کارکرد حساب امکان گرفتن کردیت کارت یا از دبیت کارت وجود دارد و می‌توانید از آن‌ها برای پرداخت استفاده کنید.

هر حساب پی‌پل نیاز است که به یک حساب بانکی وصل شود تا آن حساب پی‌پل معتبرتر شود.

با توجه به نکاتی که در این وبلاگ خواندید بهتر است برای دریافت درآمد خود از حساب بانکی استفاده کنید.

در صورتی که به حساب بانکی بین‌المللی نیاز دارید یا درآمد خود را دریافت کرده‌ایده اما می‌خواهید در حساب ایران و به صورت ریالی آن را نقد کنید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.


برای ارتباط با ما می‌توانید به شماره 09384556978 در واتس‌اپ پیام دهید یا به ایدی  dollarisho_admin در تلگرام پیام دهید.