امروزه راه‌های مختلفی وجود دارد تا از طریق تولیدمحتوا درآمد کسب کنید. گوم‌رود یکی از این روش‌هاست. افراد مختلفی در گوم‌رود کسب درآمد می‌کنند. براساس آمار رسمی گوم‌رود سال 2021 حدود 46 هزار نفر از این طریق درآمد کسب کرده‌اند. در ادامه در مورد گوم‌رود و کسب درآمد از آن بیشتر آشنا می‌شویم. اگر به کسب درآمد دلاری علاقه دارید مطالعه این مقاله برایتان مفید است.

گوم‌رود چیست؟

گوم‌رود یک پلفترم خرید و فروش محصولات دیجیتالی است که شما می‌توانید از طریق آن محصولات دیجیتال خود را بفروشید و کسب درآمد کنید. اگر نویسنده، طراح گرافیک، توسعه‌دهنده نرم‌افزار، نوازنده ساز، مدرس، مربی، طراح کمیک و یا تولیدکننده محتوا ویدیویی هستید، می‌توانید از گوم‌رود درآمد داشته باشید.

به گفته فست‌کمپانی، ایده این پلتفرم زمانی شکل گرفت که ساحیل لاوینجیا (Sahil Lavingia)، طراح سابق پینترست و بنیانگذار گوم‌رود، تصمیم گرفت یک محصول دیجیتال خود را بفروشد. وقتی ذهن خلاق با مشکلات روبرو می‌شود که میلیون ها نفر روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنند، محصولات و خدمات متولد می‌شوند. ساحیل لاوینجیا (Sahil Lavingia) اولین نسخه از پلتفرم گوم‌رود را در سال 2011 ساخت.

اگرچه امروزه بسیاری از مصرف‌کنندگان انتظار دارند برای فیلم‌ها، کتاب‌های الکترونیکی یا موسیقی هزینه‌ای نپردازند اما او معتقد است که گوم‌رود، به‌عنوان یک بازار دیجیتال، می‌تواند طرز فکر مردم را تغییر دهد. در واقع، تولیدکنندگان محتوا، سازمان‌های خیریه نیستند. ایجاد چیزی که به دیگران کمک کند چیزهای جدید بیاموزند، مهارت های جدید به دست آورند و مشکلاتشان را حل کنند، به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد. اگر تولیدکنندگان محتوا برای کاری که انجام می‌دهند پاداش دریافت کنند، زمان بیشتری را صرف این کار خواهند کرد و این دقیقا همان کاری است که گوم‌رود می‌کند.

چگونه در گوم‌رود کسب درآمد کنیم؟

هدف اصلی گوم‌رود این است که شما محصولات دیجیتال خود را بفروشید. برای کسب درآمد از گوم‌رود نیازی نیست که یک زبان انگلیسی زبان مادری‌تان باشد، سال ها تجربه حرفه ای داشته باشید و مهارت های متقاعد کننده داشته باشید. در ادامه به نحوه کارکرد آن می‌پردازیم.


پروفایل خود را در گوم‌رود بسازید.

ساخت یک حساب کاربری در گوم‌رود زمان زیادی از شما نمی‌گیرد.

برای شروع باید:

1. عکس خود را آپلود کنید.

2. بیوگرافی خود را بنویسید

3. نام کاربری (username) خود را مشخص کنید.

پس از اتمام کار، نمایه شما در آدرس زیر در دسترس خواهد بود:

username.gumroad.com


تنظیمات بخش «Local» و «Gumroad Discover» را انجام دهید.

گوم‌رود برای نمایش دقیق زمان، زبان، واحد پول و توصیه محصول شما در شبکه Gumroad Discover خود به این اطلاعات نیاز دارد. به طور پیش فرض، تمام قیمت ها به USD نمایش داده می شود. با این حال، 18 ارز دیگر نیز پشتیبانی می شوند.

تمامی فروش‌ها به دلار انجام می‌شود و بعداً با استفاده از نرخ به‌روز مبادله به ارز دلخواه شما تبدیل می‌شود.

اطلاعات حساب برای دریافت درآمد

گوم‌رود روش‌های مختلفی را برای دریافت درآمد در نطر گرفته است. اگر شما برای دریافت درآمدتان به حساب بانکی نیاز دارید ما این امکان را به وجود آورده‌ایم تا بتوانید درآمدتان از گوم‌رود را دریافت کنید. برای این‌کار کافیست به ما در تلگرام به آیدی dollarisho_admin پیام دهید.


سوالات متداول در مورد گوم‌رود

آیا فروش در گوم‌رود رایگان است؟

استفاده از گوم‌رود رایگان است اما کارمزدی از درآمدی که بدست می‌آوردید کسر می‌شود. کسر کارمزد به شرح زیر است:

تا زمانی که مجموع درآمد شما کمتر از هزار دلار باشد میزان کارمزد 9% است. بین هزار تا ده هزار دلار 7%، ده هزار تا صد هزار دلار 5%، بین صد هزار تا یک میلیون دلار 3% و بیش از یک میلیون دلار 2.9% است.

نحوه دریافت درآمد چگونه است؟

راه‌های مختلفی برای دریافت درآمد وجود دارد در گوم‌رود توضیح داده شده که می‌توانید در این لینک مطالعه کنید. اما اگر در ایران هستید بهتر است از سرویس دلاری‌شو برای دریافت درآمد گوم رود استفاده کنید.

در گوم‌رود چه چیزهایی می‌توانیم بفروشیم؟

در گوم‌رود می‌توانید محصولات دیجیتالی مانند کتاب، مجله، دوره آموزشی، قطعه موسیقی و ... را بفروشید.