در این مقاله چند ترفند به شما آموزش می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا راحت و سریع، استخدام شوید. اکثر افراد می‌دانند که برای یافتن شغل باید از لینکدین استفاده کنند اما از ویژگی‌های مهم و کاربردی لینکدین اطلاع ندارند.

در این مقاله 4 مورد از ویژگی‌های لینکدین را توضیح می‌دهیم که در کاریابی به شما کمک می‌کنند:


1) دانلود کانکشن‌های سطح اول (1st connection)

به بخش Me بروید و روی Setting and Privacy کلیک کنید. Data Privacy را انتخاب کنید و Get a Copy of Your Data را بزنید. در منوی باز شده روی گزینه دوم کلیک کنید و Connections را انتخاب کنید و Request archive را بزنید.


2) شبکه‌سازی

با افرادی که در لینکدین تولیدمحتوا می‌کنند تعامل کنید. برای پیدا کردن افرادی که در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند شغل مورد نظرتان را سرچ کنید. در این بخش Posts را انتخاب کنید. با زدن Author company از بخش All filter، پست‌ افرادی که در آن حوزه تولیدمحتوا کرده‌اند به شما نشان داده می‌شود.


3) ارتباط با کارشناسان جذب و استخدام

افرادی که نیرو استخدام می‌کنند را بیابید. برای یافتن آن‌ها عنوان شغلی مورد نظر را سرچ کنید، Posts را انتخاب کنید و از بخش All Filters > Author Company، شرکت‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که شرکت مورد نظر به دنبال فردی برای آن جایگاه شغلی باشد به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید برای آن شغل اپلای کنید.


4) کسب اطلاعات در مورد شرکت‌ها

برای اطلاع از فرهنگ و وضعیت یک شرکت می‌توانید از بخش سرچ، People را انتخاب کنید و از بخش All filter > Past Company، شرکت مورد نظر را انتخاب کنید. لیستی از افراد که در گذشته در شرکت مورد نظر فعالیت می‌کردند به شما نمایش داده می‌شود. با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را بپرسید.