پی پال چیست؟


 ما این سوال رو در این پست جواب دادیم. پس حالا به اصل مطلب می پردازیم.


چرا پی پال لیمیت می شود؟


پی پال یک کیف پول دیجیتال است و یکی از ویژگی های اصلی آن کمک به خریدار و حمایت از او در مقابل کلاه برداران و اسکمر ها و همچنین جلوگیری از سو استفاده های احتمالی است. پس پی پال با کمک ویژگی هایی این مشکل رو حل کرده است. اولین ویژگی گزینه purchase protection for buyers است که به معنی حفاظت از خرید برای خریداران است. یعنی فرض کنید شما از یک وب سایت اینترنتی یا یک شخص خاص خریدی داشته اید و شما هزینه را با پی پال پرداخت کرده اید، در صورتی که شما از خرید خود ناراضی باشید، به راحتی می توانید در پی پال اصطلاحا برای این تراکنش انجام شده را Dispute کنید و در صورت اثبات ادعای خود، پول پرداخت شده را پس بگیرید. ویژگی دیگری که پی پال برای امن نگه داشتن سرویس خود اضافه کرده است، عدم اجازه کاربران برای استفاده بیش از حد و دریافت در حد کاربران تجاری است. این ویژگی به این معنی است که شما در پی پال نمی توانید از روز اول به مقدار چند هزار دلار تراکنش ورودی داشته باشید و باید تراکنش های ورودی خود را به صورت پله ای افزایش دهید. و دلیل دیگر لیمیت شدن پی پال، بررسی های رندم و ناگهانی پی پال است که قابل پیش بینی نیستند و صرفا به خاطر امن نگهداشتن پی پال انجام می شود. و آخرین دلیل لیمیت شدن پی پال وریفای شده نبودن آن است که ناشی از عدم اتصال یک حساب بانکی و کارت بانکی ویزا یا مستر کارت به آن است.
به صورت خلاصه دلایل لیمیت شدن پی پال به صورت زیر هستند:


 1. ویژگی purchase protection for buyers 
 2. عدم اجازه کاربران برای استفاده بیش از حد خاص از سرویس پی پال در مراحل ابتدایی
 3. بررسی های رندم و ناگهانی پی پال
 4. عدم اتصال یک حساب بانکی و کارت بانکی ویزا یا مستر کارت به پی پال
 5. عدم رعایت قوانین پی پال


چگونه متوجه لیمیت شدن اکانت خود شویم؟

معمولا پی پال در صورت لیمیت شدن حساب شما یک ایمیل به صورت عکس زیر می فرستد و همچنین در صورتی که وارد حساب خود شوید یک نوار قرمز به صورت عکس دوم نیز مشاهده خواهید کرد.تصویر شماره اول- ایمیل ارسالی از طرف پی پال به خاطر لیمیت شدن حساب


تصویر شماره دوم- حساب کاربری پی پال در صورت لیمیت شدن و ظاهر شدن نوار قرمز رنگچگونه برای رفع لیمیت اکانت خود اقدام کنیم؟


برای این موضوع باید به چند نکته دقت داشت:

 1. حتما باید منبع تراکنش ها مشخص باشد و امکان ارسال proof تراکنش وجود داشته باشد. یعنی اگر کاری انجام شده حتما باید توسط کارفرما یا مشتری توسط یک فاکتور (invoice) یا هر نحو دیگر قابل تایید باشد.
 2. قسمت رفرنس شما نباید شامل حروف و کلمات ممنوعه مانند iran, persian, farsi یا اسامی اشخاص دیگر به جز صاحب حساب باشد.
 3. روش کسب درآمد شما مطابق با قوانین پی پال باشد و محل کسب و درآمد شما مشخص باشد. مثلا در صورتی که شما یک برنامه نویس هستید و از لینکدین پروژه های مختلف دریافت می کنید، حتما باید بتوانید چت خود با کارفرما و لینک پروفایل خود را ارسال کنید.
 4. دسترسی به مدارک هویتی صاحب حساب داشته باشید و این مدارک را در صورت لزوم به پی پال ارائه دهید.
 5. به پی پال خود فقط از طریق آی پی کشوی که اکانت شما در آن ثبت شده است، وارد شوید.
 6. مدرک اثبات آدرس( که می تواند قبض خدماتی شامل قبض آب و برق و گاز و تلفن یا bank statement باشد) برای اثبات آدرس ثبت شده در پی پال خود داشته باشید.

افزایش میزان فروش و کمتر کردن محدودیت زمانی و مبلغی

یکی دیگر از چالش هایی که کاربران پی پال محدودیت در میزان مبالغ دریافتی است که مربوط به purchase protection for buyers است. یعنی در صورتی که دریافتی شما بالای ۱۰۰ دلار در ماه اول باشد، مبلغ دریافتی به مدت ۲۱ روز hold خواهد شد (این موضوع برای دریافت به صورت service یا invoice است). لازم به ذکر است که بعضا این hold شدن فقط به مبلغ بستگی ندارد و پی پال برای جلوگیری از کلاه برداری ها به صورت رندم این کار را برای اکانت های جدید انجام می دهد. در بعضی از کشورها نیز امکان واریز به صورت friends and family وجود ندارد پس این موضوع یکی از ویژگی های پی پال است که باید در هنگام استفاده از پی پال در نظر داشت.
برای افزایش میزان مبلغ دریافتی به صورت sales یا همان service payments، اطلاعیه و ایمیلی از طرف پی پال به شکل زیر دریافت خواهید کرد و در صورت تمایل می توانید مبلغ را افزایش دهید. پیشنهاد ما افزایش پله ای مبلغ است.
در صورتی که همه این نکات رو به خوبی رعایت کنید و بتوانید فراهم کنید، بدون هیچ مشکلی پی پال شما رفع لیمیت خواهد شد و شما قادر به ادامه کار با پی پال خود خواهید بود. در صورتی که فعالیت شما در این حوزه جدی است و درآمد قابل قبولی دارید، پیشنهاد می شود حتما پکیج افتتاح حساب ما را تهیه کنید چون نه تنها صاحب یک حساب بانکی معتبر و قانونی خواهید، بلکه یک پی پال وریفای شده رایگان به همراه پشتیبانی رایگان برای رفع لیمیت و مشکلات پیش آمده خواهید شد. همچنین در صورتی که نیاز به شارژ حساب پی پال خود دارید، قصد پرداخت ارزی با پی پال یا دریافت مبالغ از طریق پی پال دارید، می توانید به همکاران ما در تلگرام پیام دهید تا شما را راهنمایی کنند.